Rząd Iraku ma swój kanał na YouTube

«

»

Rząd Iraku ma swój kanał na YouTube

Tagi: , , ,

Autor: Marcin Rybicki

dodano: 18:04 26.11.2009

Rządzący Republiką Iraku postanowili docierać do swoich obywateli (i wyborców) w bardziej nowoczesny sposób. Utworzono specjalny kanał YouTube, na którym publikowane są najważniejsze wiadomości dotyczące sytuacji państwa, jak raporty gospodarcze czy relacje ze spotkań parlamentarnych.

Profil IRAQI GOVERNMENT na YouTube został utworzony już 9. lutego 2008r., jednak dopiero teraz został on uznany jako oficjalny kanał informacyjny irackiego rządu.

W opisie profilu zostało napisane:

Kanał YouTube irackiego rządu, utworzony przez Narodowe Centrum Mediów, jest to oficjalny kanał mający na celu informowanie o najważniejszych działaniach irackiego rządu poprzez filmowanie raportów i spotkań.

Działania rządu, polityka, wydarzenia i nie tylko, dostępne teraz za pośrednictwem wideo dla publiczności na całym świecie.

Co ciekawe, nawet sam Eric Schmidt (dyrektor generalny Google) wybrał się w poprzednim tygodniu do Iraku, aby rozmawiać z tamtejszymi władzami na temat możliwości promowania ich wizerunku w mediach.

Wcześniej podobne inicjatywy zaczęli prowadzić: Brytyjska Rodzina Królewska, prezydenci Stanów Zjednoczonych, Francji, Korei Południowej, Estonii, królowa Jordanii, a także papież (jako pierwszy z wymienionych).

Swoją drogą, ciekawe czy doczekamy czasu, kiedy nasz rząd, prezydent, czy inne instytucje państwowe będą komunikować się z obywatelami w ten czy podobny sposób. Niewątpliwie w wielu dziedzinach to internet jest najważniejszym sposobem prezentacji treści i ich wymiany, ale czy to dobry sposób na komunikację władza-obywatel? Oraz najważniejsze pytanie: czy ktokolwiek będzie zainteresowany oglądaniem tego typu treści?

Źródło: The Official Google Blog

wyświetleń: 125

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane