Netbook Google – plotka czy coś więcej?

«

»

Netbook Google – plotka czy coś więcej?

Tagi: , , ,

Autor: Tomek Wereta

dodano: 17:48 23.12.2009

Wciąż jeszcze nie cichną plotki na temat wyglądu i możliwości Nexusa One – autorskiego telefonu Google, a zaczęły pojawiać się pierwsze pogłoski i o… netbooku opracowanym przez wyszukiwarkowego giganta! Wszystko wskazuje na to, że prezesi firmy z Mountain View nie boją się złapać kilku srok za ogon, jeśli tylko wietrzą w tym zysk.

Pierwsze informacje pojawiły się w artykule opublikowanym w szanowanym serwisie TechCrunch. Plan ma być analogiczny do tego znanego z rynku smartphone’ów. Tak jak Android i będący już na końcowej prostej Nexus One ma odmienić oblicze inteligentnych telefonów, tak ma uczynić w przypadku netbooków pracujący w środowisku Google Chrome produkt Google.

Oczywiście pojawiły się nowe, nieraz szalone teorie na temat tego co tak na prawdę planuje firma z Mountain View. Część z amerykańskich blogerów uważa, że długofalowym celem Google ma być stworzenie linii urządzeń, które obsługiwać będą jedynie aplikacje tej firmy i – być może – pokazywać jedynie wybrane przez nią reklamy. Pomyślcie: wszystkie reklamy tylko z Google Ads – to stopień kontroli rynku, o którym Bill Gates mógłby tylko marzyć.

Ale to tylko plotki. W każdym razie Google nie powinno mieć problemu ze znalezieniem chętnych przedsiębiorców, którzy opracują dla niej netbooka. Warunkiem będzie gwarancja, że producenci będą mogli umieścić na nim dwie magiczne naklejki: „Made for Chrome OS” oraz “Google”. Taka reklama może czynić cuda.

wyświetleń: 27 527

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (3)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane