Google słowem dziesięciolecia

«

»

Google słowem dziesięciolecia

Tagi: , , ,

Autor: Marcin Zaremba

dodano: 15:59 12.01.2010

American Dialect Society wybrała (amerykańskie) słowo dziesięciolecia: a jest to czasownik „to google”, czyli po naszemu „googlować”. Wśród wielu różnych rozważanych propozycji (w dalszej części wpisu lista) to właśnie Google został oceniony jako największy komunikacyjny fenomen.

ADS wśród propozycji miała także także takie słowa/sformułowania  jak „blog”, „9/11″, „war on terror”, „wi-fi”. Z kolei słowem 2009 roku stał się „tweet”, czyli pojedyncza wiadomość na Twitterze.

Bardzo wysoko w głównym konkursie zawędrowało słowo „fail”, które jedynie nieznacznie przegrało z „to google”. Nic jednak straconego, gdyż „fail” otrzymał wyróżnienie najbardziej przydatnego zwrotu (trochę to ironiczne, prawda?).”Google” z kolei w 2002 roku otrzymało to samo wyróżnienie.

google beta Google słowem dziesięciolecia

Wybór słowa roku i słowa dekady odbywa się wśród badaczy kultury i języka angielskiego zrzeszonych w ADS i odzwierciedla najważniejsze idee i zmiany w społeczeństwie (amerykańskim). Pytanie brzmi: Czy Google rzeczywiście spełnił aż tak dużą rolę w sposobie w jaki ludzie się komunikują?

Wydaje mi się, że ta ocena jest w pełni sprawiedliwa.

wyświetleń: 639

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane