Google DART po liftingu – DoubleClick

«

»

Google DART po liftingu – DoubleClick

Autor: Tomek Wereta

dodano: 12:57 24.02.2010

Google DART to aplikacja ułatwiająca internetowym wydawcom zarządzanie, dostosowywanie i monitorowanie całego skomplikowanego procesu zamieszczania reklam z Google Ads wyświetlanych na stronach internetowych. Teraz Google postanowiło unowocześnić ten program.

Od kiedy Google wykupiło prawa do korzystania z DoubleClick w marcu 2008 roku, firma z Mountain View robiła wszystko, żeby zapewnić klientom korzystającym z tego urządzenia jak największe zyski z reklam zamieszczanych na ich stronach.

Nowy DoubleClick for Publishers (bo tak od teraz będzie się nazywał DART) zawiera zupełnie nowy interface, udostępnia bardziej szczegółowe raporty i więcej statystyk, pracuje również na poprawionych algorytmach. Jednak o podstawowej różnicy decyduje wprowadzony system oceniający liczbę potencjalnych odbiorców reklamy oraz integracja programu z DoubleClick Ad Exchange.

doubleclick dfp adsense support Google DART po liftingu   DoubleClick

Także i Google Ad Manager ( od teraz DoubleClick for Publishers Small Business) – przeznaczony do użytku mniejszych firm i popularniejszych blogów, poza zmianą nazwy będzie miał dostęp do narzędzi zawartych w pakiecie DFP.

Od kiedy Google zdominowało rynek reklam dla wyszukiwarek, firma nie przestawała szukać nowych rynków zbytu i nowych pomysłów na wyszukiwanie potencjalnych reklamodawców. DoubleClick – zostawiający proces decyzji po skronie reklamobiorcy, oraz dający im dostęp do narzędzi takich jak statystyki i analizy – tym bardziej powinien utwierdzić pozycję Google na rynku reklam sieciowych.

wyświetleń: 20 277

Oceń artykuł: ocena: 4,00 / 3 głosów

Komentarze (1)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane