Oko za oko, ząb za ząb… inwigilacja za inwigilację?

«

»

Oko za oko, ząb za ząb… inwigilacja za inwigilację?

Tagi: , ,

Autor: Tomek Wereta

dodano: 9:23 09.02.2010

Biorąc pod uwagę wszystkie perypetie i zainteresowanie, które towarzyszy projektowi Google Street View, nic dziwnego, że ktoś w końcu zechciał namierzyć sam samochód Google. Na Wyspach Brytyjskich udało się to zrobić posługując się tylko wymianą informacji (swoistą internetową pocztą pantoflową), tymczasem nasi przedsiębiorczy sąsiedzi zza Odry wpadli na bardziej perfidny pomysł.

Grupa niemieckich artystów-performerów funkcjonujących pod nazwą Free Art & Technology przeprowadziła zorganizowana, którego nie powstydziłyby się tajne służby za czasów zimnej wojny. Podkradli się do stojącego samochodu i przyczepili urządzenie GPS śledzące jego przemieszczanie się po Berlinie. O akcji nie omieszkano poinformować internautów, zamieszczając na bieżąco uaktualnianą trasę przejazdu na GoogleMaps.

googlecar1_wideweb__470x324,0

Ktoś w Google szybko zorientował się w żarciku niemieckich performerów i dwa dni temu usnąć urządzenie nadawcze – dane przestały spływać. Szkoda, bo można było przeprowadzić kilka zabawnych flash-mobów na trasie przejazdu samochodu Google.

Prawdziwa wojna wywiadów…

wyświetleń: 31 058

Oceń artykuł: ocena: 5,00 / 1 głosów

Komentarze (92)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane