Znamy imię nemezis Google – Microhoo

«

»

Znamy imię nemezis Google – Microhoo

Tagi: , ,

Autor: Tomek Wereta

dodano: 18:59 23.02.2010

W Microsoft i Yahoo! Mogą otwierać szampany. Firmy otrzymały oficjalne przyzwolenia na rozpoczęcie współpracy na rynku wyszukiwarek. Rozpocznie się teraz era dziesięcioletniej kooperacji w projekcie pod nazwą „Microhoo” (o rany…).  Czy Google powinno zacząć się bać?

Porozumienie zostało uznane za zgodne z systemem prawnym zarazem Stanów Zjednoczonych (decyzją Departamentu Sprawiedliwości) jak i Unii Europejskiej (przez Komisję Europejską).

Firmy planują rozpocząć współpracę jak najszybciej i zamierzają osiągnąć najważniejsze wspólne już do roku 2012 (i wtedy też nadejdzie koniec świata, buuuu!). Yahoo! uzyska możliwość korzystania z silnika Binga na wszystkich swoich stronach, w zamian zaś ma za zadanie pozyskiwanie dla Microhoo kolejnych reklamodawców. Yahoo! ma również otrzymać 88 procent dochodów z reklam umieszczonych na stronach wyszukiwarki.

microhoo logo1 Znamy imię nemezis Google   Microhoo

Google nie może przejść koło tego obojętnie. Tym bardziej, że Microsoft i Yahoo! zapowiedziały, iż zamierzają kontynuować tę współpracę także na rynku azjatyckim, kiedy tylko dokonają niezbędnych kalkulacji dotyczących kosztów.

Kontakty Yahoo! i fundusze oraz – co by jednak nie mówić- prestiż Microsoftu, a wszystko to w walce o reklamodawców. Co pokaże Google?

wyświetleń: 3 184

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (7)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane