Google powróci na rynek gier sieciowych?

«

»

Google powróci na rynek gier sieciowych?

Tagi: ,

Autor: Michal

dodano: 15:03 13.05.2010

Zachodnie serwis branżowe spekulują, że gigant z Mount View szykuje się do powrotu na rynek gier sieciowych. Niewiele jest jeszcze branż internetowych, w których nie uczestniczy Google, jedną z nich są właśnie gry sieciowe.trans Google powróci na rynek gier sieciowych?

Lively to na razie jedyna gra sieciowa Google

Lively to na razie jedyna gra sieciowa Google

Wprawdzie kalifornijski koncern uruchomił w przeszłości grę wirtualny świat Lively, niestety ten internetowy projekt nie spotkał się z dużym zainteresowaniem, przez co Google zaprzestało jego rozwoju, skazując Lively na naturalną śmierć.

Obecna sytuacja na rynku Google wydaje się być bardziej korzystna, przez co firma może zdecydować się na powrót do tego segmentu rynku, na którym konkurencja jest wręcz ogromna. Mówiąc korzystna mam na myśli posiadanie w swoim portfolio dwóch systemów operacyjnych Android i niebawem Chrome OS, pierwszy z nich skupia wokół siebie dużo użytkowników, których Google może postrzegać jako potencjalnych graczy. Wprowadzenie multi platformowej gry przez potentata wyszukiwarkowego z wykorzystaniem rodzimych systemów może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Warto również wspomnieć, że ostatnio Google zakupiło firmę LabPixies specjalizującą się w produkcji widżetów oraz gier sieciowych. Czyżby Google przygotowywał się o powrotu do branży?

Na chwilę obecną pogłoski o powrocie Google na rynek gier sieciowych to tylko spekulacje zachodnich mediów i informacje tego typu powinniśmy traktować z przymrużeniem oka.

wyświetleń: 273

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane