Google świętuje 30-ste urodziny Pacmana

«

»

Google świętuje 30-ste urodziny Pacmana

Tagi: , , , ,

Autor: RafalO

dodano: 18:34 22.05.2010

Google przyzwyczaiło nas do zmieniania swojego logo na różne okazje. Tym razem na stronie głównej pojawiło się coś nowego. Zamiast napisu – jest gra Pacman. Google zwraca naszą uwagę na trzydziestolecie tej gry i oferuje chwilę zabawy na własnej planszy.

google pacman2 Google świętuje 30 ste urodziny Pacmana

Pierwsza wersja arkadowej gry Pacman pojawiła się w Japonii 22 maja 1980 roku, czyli dokładnie 30 lat temu. Pomimo swojej prostoty zyskała wielu fanów i stała się ikoną gier z lat osiemdziesiątych.

Google wykorzystało tę rocznicę i zaoferowało własną planszę do Pacmana na głównej stronie wyszukiwarki. Muzyczka w tle gry może być dla niektórych irytująca, na szczęście możemy ją wyłączyć. Aby zagrać wystarczy „Wrzucić monetę” na głównej stronie wyszukiwarki, obok przycisku wyszukiwania. Gra będzie dostępna na stronie Google przez 48 godzin.

Nasuwa się pytanie, czy coś takiego jest potrzebne? Wielu ludzi korzysta z Google, aby szybko znaleźć potrzebne informacje i przechodzi na inne witryny. Inni natomiast z czystej ciekawości zagrają w Pacmana, a może i przypomną sobie stare dobre czasy, gdy na komputerach gościł Pacman.

wyświetleń: 619

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (3)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane