Ile kosztował społeczeństwo Pacman Google’a?

«

»

Ile kosztował społeczeństwo Pacman Google’a?

Tagi: , , ,

Autor: RafalO

dodano: 20:32 26.05.2010

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o uruchomieniu przez Google gry Pacman na głównej stronie przeglądarki z okazji 30 urodzin tej gry. Jak sprawdził serwis The RescueTime,  internauci poświęcili łącznie ponad 4 miliony godzin na grę w Pacmana na stronie wyszukiwarki.

google pacman2 Ile kosztował społeczeństwo Pacman Googlea?

Jak obliczono ten czas? Internauci średnio spędzają 11 sekund na głównej stronie Google. W dniu, gdy można było zagrać w Pacmana, czas ten wyniósł 48 sekund. Następnie pomnożono go przez liczbę użytkowników i końcowym rezultatem są 4 819 352 godziny. RescueTime oszacował także straty poniesione przez społeczeństwo z tego powodu. Obliczono, że gra pochłonęła ponad 120 milionów dolarów. Założenie było jednak zawyżone, gdyż przyjęto, że przeciętny użytkownik wyszukiwarki zarabia 25$ na godzinę. Ponadto, nie każdy grał w czasie pracy.

Jak widzimy, zainteresowanie Pacmanem w wydaniu Google było duże. Obecnie główna strona wyszukiwarki wróciła do zwyczajnej postaci. Gra jest jednak dostępna pod tym adresem, więc można jeszcze powiększyć liczbę godzin w powyższych statystykach…

wyświetleń: 1 145

Oceń artykuł: ocena: 5,00 / 2 głosów

Komentarze (3)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane