Google łączy Street View ze zdjęciami użytkowników

«

»

Google łączy Street View ze zdjęciami użytkowników

Tagi: , ,

Autor: RafalO

dodano: 7:01 12.06.2010

Dotychczas materiały dostępne w usłudze Street View pochodziły ze specjalnych samochodów, które wykonywały zdjęcia miast. Dzięki temu możemy dokładnie obejrzeć odległe od nas miejsca. Kolejnym rozszerzeniem tej aplikacje są zdjęcia wykonane przez użytkowników, które zostały dołączone do widoku.

photos sv2 Google łączy Street View ze zdjęciami użytkowników

W celu zobaczenia zdjęć nadesłanych przez użytkowników trzeba wybrać przycisk „Photos”. Pojawią się wówczas miniaturki fotografi w odpowiednich miejscach aktualnego widoku. Dzięki temu możemy, na przykład w miejscu budynku, zobaczyć interesujące zdjęcie wykonane z innej perspektywy. Więcej na blogu Google Lat Long.

W ostatnim czasie Google Street View wzbudził wiele kontrowersji. Przyczyną tego było zbieranie prywatnych danych o niezabezpieczonych sieciach bezprzewodowych przez samochody Street View, o czym można przeczytać tutaj.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że widok zdjęć od użytkowników jest od dłuższego czasu dostępny w konkurencyjnej aplikacji Bing Maps. Czyżby Google stracił wenę i zaczął kopiować pomysły Microsoftu, tak jak to miało miejsce przy wprowadzeniu tła na stronę główną wyszukiwarki?

wyświetleń: 10 072

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (41)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane