Google promuje standard HTML5

«

»

Google promuje standard HTML5

Tagi: , ,

Autor: RafalO

dodano: 8:07 25.06.2010

Gigant z Mountain View także włączył się do akcji promowania nowego standardu HTML5. Powstała specjalna strona HTML5Rocks. Jej wygląd nie jest tak stylowy jak witryny Apple, jednak pełnią one podobne funkcje. Ich celem jest pokazanie zalet HTML5 i przekonanie do niego webmasterów.

google21 Google promuje standard HTML5

Na blogu Chromium Google argumentuje potrzebę zwrócenia uwagi na standard HTML5. Jest to potężna technologia, która stanie się przyszłością internetu. Na stronie HTML5 Rocks jest umieszczonych dziewięć turoriali dotyczących najważniejszych funkcji. Możemy się dowiedzieć jak uzyskać dostęp do lokalizacji użytkownika za pomocą Geolocation, odczytać lokalne pliki z poziomu JavaScriptu.

Google przygotował także interaktywną prezentację w HTML5, która przybliża nowy standard. Ciekawą opcją dla programistów jest „Code Playground”. Pozwala on na testowanie nowych opcji poprzez pisanie własnego kodu z wykorzystaniem wprowadzonych znaczników.

HTML5 Rocks w ciekawy sposób prezentuje zalety standardu HTML5. Informuje o nowych rozwiązaniach i pozwala je przetestować.

wyświetleń: 847

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (2)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane