Standard HTML5 wykorzystywany w Gmailu

«

»

Standard HTML5 wykorzystywany w Gmailu

Tagi: , ,

Autor: RafalO

dodano: 8:04 30.06.2010

Niedawno pisaliśmy o witrynie promującej standard HTML5, stworzonej przez Google. Entuzjazm zespołu Google wobec tej nowej technologii najprawdopodobniej zaowocuje wprowadzeniem jej do produktów giganta z Mountain View, szczególnie do poczty Gmail.

gmail html52 Standard HTML5 wykorzystywany w Gmailu

Computer World informuje o planach wprowadzenia standardu HTML5 w Gmailu. Powołuje się na wypowiedź inżyniera oprogramowania pracującego nad tą usługą, Adama de Boor. Stwierdził on, że wykorzystując możliwości HTML5 można efektywniej obsługiwać pocztę email. Najważniejszą zmianą wydaje się być skrócenie czasu ładowania do mniej niż jednej sekundy. Ponadto, stosując technologię CSS3 zamiast DOM (Obiektowy Model Dokumentu) można przyspieszyć renderowanie interfejsu o 12 procent. Jednak, aby to było możliwe, przeglądarka musi wspierać najnowsze rozwiązania, na których ma się opierać Gmail.

Google chce również upodobnić Gmaila do aplikacji desktopowej. Są opracowywane mechanizmy pozwalające przenosić pliki z okna przeglądarki na pulpit i odwrotnie. Idea stworzenia poczty w oparciu o HTML5 wydaje się być interesująca, a jej sukces zależy także od wsparcia przeglądarek dla najnowszych technologii.

wyświetleń: 576

Oceń artykuł: ocena: 4,00 / 1 głosów

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane