Google chce przepisać GMaila do HTML5

«

»

Google chce przepisać GMaila do HTML5

Tagi: ,

Autor: Michal

dodano: 15:39 04.07.2010

Deweloperzy webowej poczty Google – GMail, zamierzają przepisać swój produkt do nowej wersji HTML5, dzięki czemu ich poczta stanie się „pełnowartościowym” programem desktopowym. Na chwilę obecną, programiści Google skupią się na dodatkach do poczty, starając się przeportować najpopularniejsze wtyczki dostępne w Laboratorium do HTML5, dzięki czemu czas ładowania GMaila znacznie się skróci oraz uprzyjemniona zostanie obsługa interfejsu.

Gmail Soap 300x200 Google chce przepisać GMaila do HTML5

Dzięki HTML5, GMail stanie się jeszcze szybszy i bardziej przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowo, każda kolejna wtyczka do poczty giganta z Mountain View zostanie od razu napisana w najnowszej wersji HTML. Jak podaje Google, GMail to ponad 443 tysiące linijek kodu napisane ręcznie w JavaScripcie, który dość często odmawia posłuszeństwa.

Google znane jest z „gonitwy” za najnowszymi trendami, dlatego nikogo nie powinno dziwić tak szybka chęć przeprogramowywania „Googlowskiej Poczty” do najnowszej wersji HTML.

Dzięki HTML5, GMail przekona jeszcze większą liczbę użytkowników do siebie. Głównie osoby korzystające, z biurkowych klientów pocztowych, które na dzień dzisiejszy nieznacznie wygrywają z webowymi aplikacjami.

[Źródło:http://blogs.computerworld.com/]

wyświetleń: 1 669

Oceń artykuł: ocena: 3,00 / 1 głosów

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane