Blekko alternatywą dla Wyszukiwarki Google?

«

»

Blekko alternatywą dla Wyszukiwarki Google?

Tagi: , , , ,

Autor: Michal

dodano: 18:39 01.08.2010

Na rynku wyszukiwarek nie mamy zbyt dużego wyboru – karty rozdaje trójka największych graczy: Google, Yahoo oraz Microsoft. Wprawdzie istnieją jeszcze niszowe wyszukiwarki, jednak korzystanie z nich na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe m.in. za sprawą słabej jakości zwracanych wyników wyszukiwania.

bekko Blekko alternatywą dla Wyszukiwarki Google?

Czy wyszukiwarka Blekko okaże się Google-Killerem?

Wielu internautów zarzuca Google zbyt złożony interfejs, który dla osób korzystających sporadycznie z komputera jest za trudny. Z myślą o nich już dwa lata temu powstał startup Blekko mający na celu stworzenie prostej wyszukiwarki, serwującej internautom tak dokładne wyniki jak Google.

Wyszukiwarka Blekko swój oficjalny start będzie miała jeszcze tego lata, jak zapowiadają twórcy to co odróżniać ją będzie od Googlowskiego produkty to prostota i przejrzystość serwowania wyników wyszukiwania. W ciągu ostatnich miesięcy Blekko dostało zastrzyk gotówki na dalszy rozwój w wysokości prawie 20 milionów dolarów.

Dodatkowo Blekko korzystać będzie z otwartych API serwisów społecznościowych. Czy nowa wyszukiwarka będzie Google-killerem? Zobaczymy.

wyświetleń: 795

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane