Google kupuje SocialDeck – producenta gier społecznych

«

»

Google kupuje SocialDeck – producenta gier społecznych

Tagi: , , ,

Autor: RafalO

dodano: 7:54 01.09.2010

Firma SocialDeck została założona w 2008 roku. Jej działalność skupia się na tworzeniu gier towarzyskich przeznaczonych na różne platformy, aby umożliwić rozrywkę w dowolnym miejscu i czasie, dla każdego (“anywhere, anytime, anyone”). W dorobku SocialDeck znajdują się aplikacje przeznaczone dla iPhonów, Facebook’a oraz telefonów BlackBerry.

google socialdeck2 Google kupuje SocialDeck   producenta gier społecznych

Na głównej stronie SocialDeck pojawił się komunikat dotyczący przejęcia firmy przez giganta z Mountain View. Wyrażono w nim zadowolenie, że działalność firmy została dostrzeżona przez Google oraz przekonanie o owocnej współpracy.

Zakup SocialDeck wiąże się z planami Google dotyczącymi uruchomienia portalu społecznościowego. Inwestycja w rozrywkę, gry społeczne wydaję się być uzasadnionym przedsięwzięciem. Wystarczy spojrzeć na popularność różnych gier na Facebook’u, aby się przekonać, że jest to dochodowy biznes.

W ostatnim czasie Google nabył wiele firm. Dzięki temu jakość i atrakcyjność usług oferowanych przez Google się zwiększa. Warto zobaczyć interesujące zestawienie zakupów Google, o którym ostatnio pisaliśmy.

wyświetleń: 288

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane