Stabilny dodatek dla IE – Google Chrome Frame

«

»

Stabilny dodatek dla IE – Google Chrome Frame

Tagi: , ,

Autor: RafalO

dodano: 10:07 23.09.2010

Chrome Frame jest dodatkiem do przeglądarki Internet Explorer, który wprowadza silnik wykorzystywany przez Google Chrome. W czerwcu Google Chrome Frame uzyskał status wersji beta. Tymczasem na The Chromium Blog poinformowano o wydaniu stabilnej wersji tego plug-inu.

chrome frame Stabilny dodatek dla IE   Google Chrome Frame

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadza Chrome Frame jest silnik WebKit. Ponadto poprawiono obsługę standardów sieciowych, pojawiło się wsparcie dla technologii HTML5. Efektem instalacji powyższego dodatku do IE jest wynik 100/100 w teście Acid. Trzeba jednak zaznaczyć, że najnowsza, dziewiąta wersja przeglądarki Microsoftu jest jeszcze w fazie beta i znacznie lepiej obsługuje sieciowe standardy niż poprzednie edycje.

Google opracował równiż funkcję, która pozwala wykryć, czy Chrome Frame został zainstalowany. Jeśli nie, to można wyświetlić prośbę o instalacje, co będzie sie pojawiało, na przykład w aplikacji Wave.

Wydaje się, że użytkownicy Internet Explorera nie będą zainteresowani Chrome Frame, ponieważ jeśli by chcieli skorzystać z rozwiązań Google, to po prostu zmieniliby przeglądarkę na Google Chrome.

wyświetleń: 292

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (1)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane