Próbna wersja odtwarzacza YouTube w technologii HTML5

«

»

Próbna wersja odtwarzacza YouTube w technologii HTML5

Tagi: , , ,

Autor: RafalO

dodano: 21:41 27.10.2010

Odtwarzanie plików wideo z portalu YouTube z wykorzystaniem HTML5 było już wcześniej możliwe, choć wymagało przejścia kilku kroków, o czym informowaliśmy na łamach naszego blogu. Tym razem Google postanowił uruchomić odtwarzacz HTML5 w wersji próbnej (trial). Szczegóły w dalszej części wpisu.

YouTube No Flash2 Próbna wersja odtwarzacza YouTube w technologii HTML5

Część użytkowników, którzy korzystają z najnowszych wersji przeglądarek (Chrome, Safari, Opera, IE9 beta, Firefox 4 beta) zostanie automatycznie przełączonych do odtwarzacza HTML5. Według informacji podanych na stronie YouTube, w każdej chwili można powrócić do trybu zwykłego, czyli odtwarzacza Flash lub włączyć HTML5, jeśli posiadamy przeglądarkę, która wspiera tę technologię.

Na przytoczonej stronie można przeczytać o pewnych uwagach i ograniczeniach odnośnie odtwarzacza YouTube HTML5. Na przykład filmy z reklamami są nadal wyświetlane za pomocą Flasha.

O tym, że nie jest to dopracowana wersja odtwarzacza świadczy fakt, że klikając prawym przyciskiem na film widzimy opcję: „Zapisz jako”, która, zamiast możliwości pobrania przekierowuje na tę stronę

wyświetleń: 343

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane