Google wyjaśnia, czym jest Internet i inne terminy związane z siecią

«

»

Google wyjaśnia, czym jest Internet i inne terminy związane z siecią

Tagi: , , ,

Autor: RafalO

dodano: 16:01 20.11.2010

Google uruchomił interesującą stronę o charakterze informacyjno-edukacyjnym – 20 Things I Learned About Browsers & The Web. Jak nazwa wskazuje, są to opisy dwudziestu najważniejszych terminów z zakresu internetu i nowych rozwiązań w tej dziedzinie oraz przeglądarek. Informator został stworzony w formie obrazkowej książki, teksty w przystępny sposób wyjaśniają pojęcia.

cloud Google wyjaśnia, czym jest Internet i inne terminy związane z siecią

Inicjatywa Google jest skierowana przede wszystkim do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w internecie i chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o podstawowych zasadach działania. Forma prezentacji sugeruje, że mamy do czynienia z prostymi zagadnieniami, jednak znajdziemy tam również bardziej specjalistyczne terminy i nowe technologie, na przykład Cloud computing.

Pierwszy rozdział wirtualnej książki jest poświęcony ogólnemu pojęciu internetu, podstawom transmisji danych, protokołom TCP/IP. Następnie została przybliżona technologia Cloud computing, którą często wykorzystujemy, przechowując dane w chmurze i uzyskując do nich dostęp z różnych komputerów. Zostały również omówione aplikacje internetowe oraz podstawowe technologie wykorzystywane do tworzenia witryn: HTML, JavaScript, CSS a także najnowszy standard HTML5. Warto w tym miejscu wspomnieć, że cały projekt został wykonany w HTML5 i jest pewną formą promocji i zaprezentowania możliwości tego języka.

Kolejne tematy dotyczą różnych aspektów przeglądarek internetowych. Od grafiki 3D, przez rozszerzenia, plug-iny, synchronizację plików aż  po zagadnienia związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Zostały one zaprezentowane pod kątem Google Chrome, podkreślając zalety przeglądarki Google.

W podsumowaniu została zamieszczona perspektywa dynamicznego rozwoju techonologii internetowych oraz zachęta do korzystania z najnowszych wersji przeglądarek, aby w pełni wykorzystać potencjał, który jest obecnie oferowany. Wirtualna książka jest dostępna tylko w języku angielskim.

wyświetleń: 100

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (0)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane