Google robi Google Guru

«

»

Google robi Google Guru

Tagi: , ,

Autor: MFogiel

dodano: 12:42 02.04.2011

Bycie docenionym jest naprawdę miłe. Fajnie jest, jeśli znajomy poklepie Cię po plecach, szef powie miłe słowo, a dziewczyna pogratuluje zrobienia czegoś. Jeśli jednak docenia Cię jeden z największych graczy na rynku internetowym, to coś naprawdę wyjątkowego. Tak, jesteśmy dumni!

Na wstępie chcemy podziękować Google za to, że zauważyło nasze starania, wypatrzyło naszą skromną stronkę i doceniło pracę, nadając swojej aplikacji nazwę na jej cześć. Przedstawiamy wam Google Guru!

q3 Google robi Google Guru

Laboratorium Google to wyjątkowo fajne miejsce. Gigant z Mountain View udostępnia tam niektóre aplikacje nad którymi pracuje. Tam też znajdziemy Google Talk Guru. Aplikacja nie jest jeszcze w pełni dopracowana (dlatego też znajdziemy ją w laboratorium), ale jeśli będziemy chcieli, możemy ją wypróbować (możecie ją włączyć za pośrednictwem tej strony).

No dobra, ale o co chodzi? Google Guru to specjalny bot, który pojawia się wśród naszych znajomych na czacie. Możemy sobie z nim pogadać, a właściwie za jego pośrednictwem przeszukać sieć. Przy zadaniu odpowiedniego pytania (póki co obsługuje tylko listę predefiniowanych pytań w języku angielskim; dotyczą one na przykład wyników sportowych, definicji albo pogody), bot poda nam odpowiedź w oparciu o wyszukiwanie w sieci. W ten sposób otrzymamy tylko jeden wynik, czyli innymi słowy, jest to przeniesienie opcji „szczęśliwy traf” do czatu. Co jest w sumie jeszcze ważniejsze, wtyczkę można włączać także w aplikacjach, które obsługują Google Talk – to czyni ją naprawdę funkcjonalną.

q2 Google robi Google Guru

Czy to Google Guru ma przyszłość (bo o tym, że nasz serwis ją ma, jesteśmy w pełni przekonani)? To zależy od tego w którym kierunku to się potoczy. Jako opcja „stacjonarna” nie jest to w sumie nic nadzwyczajnego – wygodniej jest w sumie skorzystać z odrębnej karty (szczególnie przy skrótach klawiszowych albo toolbarach). Ale w przypadku użycia w komunikatorach i, co oczywiste, rozbudowie możliwości? To brzmi już znacznie ciekawiej…

Źródło: GoogleLabs

wyświetleń: 3 056

Oceń artykuł: ocena: jeszcze nie oceniane

Komentarze (7)

Skomentuj

Tagi

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane